Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату29.01.2016, 08:59

Звернення Секретаря РНБО України Олександра Турчинова з нагоди Дня пам’яті Героїв Крут

Сьогодні ми відзначаємо День пам'яті Героїв Крут. У 1918 році чотириста відважних юнаків - студентів і козаків «Вільного козацтва», - вступивши у нерівний бій, зупинили вдесятеро більшу російсько-більшовицьку армію Михайла Муравйова, яка йшла на Київ під гаслами «Смерть буржуям и украинцам!».

Під час відступу українських сил чота студентів у сутінках вийшла на більшовиків, які тоді вже зайняли Крути. Розлючені значними втратами, червоногвардійці стратили їх всіх до одного...

Тоді вдалося на чотири дні зупинити напад ворога, але попри всі зусилля Київ було захоплено. Ріки крові, вбивства за українську мову, тотальне мародерство, - ось що отримала столиця від російського агресора.

Тоді одним з місць розстрілів став Маріїнський парк. Трохи менше ніж століття потому в тому ж самому Маріїнському парку знову зіткнулися два світи: озброєний криміналітет і патріотична молодь, яка розуміла, що немає кому окрім них боронити Україну. Тоді ми перемогли, але боротьбу ще не завершено...

Знову, як і тоді, ворог прагне позбавити нас свободи і Незалежності. Ворог знову мріє вдертися до Києва і знищити всіх, хто не стане на коліна. Але, на відміну від 1918 року, ми змогли зупинити агресора та зберегти країну. Україна заплатила за це страшну ціну, віддавши життя своїх кращих синів. Вічна пам‘ять героям, які загинули за рідну землю, зупинивши варварську навалу на Захід!

Трагічні уроки 1918 року нас вчать, що для збереження та захисту держави надзвичайно важливі витримка та єдність. Впевнений, що незламність наших воїнів та єднання всіх громадян не залишать агресору жодного шансу, і наша боротьба за свободу й Україну завершиться перемогою!