Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату03.12.2015, 22:15

Олександр Турчинов: Ми ставимо завдання, щоб мінімальна зарплата військового була не менше 7 тисяч гривень

У військовому бюджеті України на 2016 рік, який затвердила Рада національної безпеки і оборони України, відображено основні напрямки Стратегії національної безпеки та військової доктрини України. Про це повідомив Секретар РНБО Олександр Турчинов в інтерв'ю «5 каналу».

Секретар РНБО підкреслив, що відповідно до військового бюджету на 2016 рік, на безпеку і оборону України виділено 5% від ВВП - близько 113 млрд. грн. «А безпосередньо на оборону виділено близько 3% ВВП», - сказав він.

За словами Олександра Турчинова, з цієї суми 100 млрд. повинно бути профінансовано з загального фонду бюджету, а решта - надійде за рахунок спецфондів і державних гарантій. «Це величезна сума в умовах нашої країни і це той мінімум, який нам дозволяє протистояти агресії», - зауважив Секретар РНБО.

Він підкреслив, що із цих коштів має забезпечуватись підняття зарплати нашим військовим, - «насамперед тим, хто підписуватиме контракт зі ЗС, Нацгвардією».

«Ми ставимо завдання, щоб мінімальна зарплата військового була не менше 7 тисяч гривень. Тому що інакше мотивації підписувати контракт у них не буде», - констатував Олександр Турчинов.

Секретар РНБО також додав, що водночас Україні треба розраховувати на власні сили і тому «потрібна нова зброя, нам треба посилити ППО, ракетний потенціал нашої країни, зокрема, аерокосмічну розвідку тощо. А ці напрямки потребуватимуть значного ресурсу». «Але для того, щоб дати відсіч будь-яким загрозам, цей ресурс ще треба буде збільшувати», - підсумував він.

Відео