Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату11.11.2015, 13:50

Олександр Турчинов: Ми повинні захистити Україну не тільки на землі та у небі, але й на морі

Сьогодні за участі Секретаря РНБО Олександра Турчинова відбувся урочистий  спуск на воду нового броньованого артилерійського катеру класу "Гюрза-М". 

За словами Олександра Турчинова, Україна протистоїть жорстокому та сильному агресору і, "на превеликий жаль, ми не можемо сьогодні сказати, що мирний процес перейшов незворотну лінію". 

"Російські окупаційні війська все роблять для того, щоб зірвати мирний план урегулювання ситуації на сході нашої країни і можуть у будь-який момент відновити активні бойові дії", - сказав він, додавши, що саме тому посилення військового потенціалу наших ЗСУ "залишається одним із наших головних пріоритетів". 

Секретар РНБО наголосив, що Збройні Сили України протягом останнього часу значно збільшили свій бронетанковий потенціал за рахунок нових танків, бронетранспортерів та іншої бронетехніки. 

"У свою чергу військово-повітряні сили отримали модернізовані літаки", - зазначив він, додавши, що, незважаючи на дуже складну економічну ситуацію, вперше ВМС отримують два броньовані артилерійські катери, "які за своїми характеристиками відповідають найкращим стандартам морських суден цього класу". 

"Один із цих бойових катерів ми сьогодні спускаємо на воду. В ньому надійна броня і потужна зброя поєднуються із маневреністю і швидкістю", - сказав він.  

Олександр Турчинов також пояснив, що основним завданням для катерів цього класу є захист морських кордонів нашої країни: "Ми повинні захистити Україну не тільки на землі та у небі, але й на морі". 

"Хочу відмітити, що за планом переозброєння, початок поставок катерів такого класу повинен був відбутись ще 10 років тому. Але ті, хто свідомо розвалили наш сектор безпеки та оборони, заморозили і цей важливий для обороноздатності України проект", - сказав він, наголосивши, що зараз відновлено будівництво цих військових кораблів, які значно посилять берегову оборону країни на десантно-небезпечних напрямках. 

"Це є дуже серйозним кроком на шляху відновлення бойового потенціалу Військово-Морських сил України", - резюмував Секретар РНБО.

Фотогалерея