Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату04.08.2015, 12:06

Олександр Турчинов: Росія свідомо торпедує всі мирні домовленості

Останнім часом відбувається системна тенденція до збільшення кількості провокацій з боку збройних сил, що знаходяться на окупованих Росією територіях Луганської та Донецької областей. Про це йдеться в коментарі Секретаря РНБО Олександра Турчинова.

За його словами, за минулу добу російсько-терористичні угруповання 109 разів обстріляли українські позиції, 3 військовослужбовців ЗСУ загинули, 7 отримали поранення. «Вогонь ведеться з крупнокаліберної артилерії та мінометів, здебільшого розташованих в житлових кварталах окупованих міст», - сказав Секретар РНБО, додавши, що Росія знову застосовує відпрацьовану в Криму і на Донбасі «тактику використання мирних мешканців в якості живого щита для прикриття своїх військових злочинів».

Олександр Турчинов наголосив, що все це відбувається під час того, коли «у політиків провідних демократичних країн час відпусток і тому неможливе активне реагування на провокації РФ, зокрема, шляхом посилення санкцій».

Продовження такої демонстративно-провокативної поведінки Росії повністю перекреслює всі спроби мирного формату врегулювання процесу та де-факто свідчить про торпедування Москвою Мінських домовленостей.

«Щоденні військові провокації і злочини на сході нашої країни свідчать, що публічна полеміка РФ щодо відведення танків та озброєння менше 100-та міліметрів, є спробою ворога створити сприятливі передумови для наступу російсько-терористичних угруповань», - акцентував Секретар РНБО.

«Керівництво ЗСУ, - зазначив Олександр Турчинов, - проводить аналіз можливих напрямів наступу ворога та відпрацьовує відповідні контрзаходи».