Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату24.07.2015, 15:46

Олександр Турчинов: Повторити югославський сценарій найбільше шансів саме у Росії

Повторити югославський сценарій найбільше шансів саме у Росії. Так прокоментував Секретар РНБО Олександр Турчинов заяву прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва, що у разі ненадання автономії Донбасу Україна ризикує зникнути, як і Югославія.

«В Біблії є такий вислів: «Хто сіє вітер - пожне бурю». Саме цим займаються російські керманичі, пророкуючи Україні югославський сценарій. Вони із штанів вискакують для того, щоб його створити, не зупиняючись перед обстрілами мирних кварталів українських міст та збиваючи цивільні літаки», - сказав Олександр Турчинов, наголосивши, що Україна здатна протистояти агресії РФ, захистити себе та з часом повернути тимчасово окуповані території Донбасу та Криму.

За його словами, більше шансів розсипатись за югославським сценарієм є у самої Росії, «яка є колосом на глиняних ногах». «А багато потужних і серйозних її сусідів дивляться на Росію, особливо на її східну частину, як на консерву, яку треба розкрити найближчим часом», - додав він.

Секретар РНБО також зазначив, що тоталітарний режим в Росії намагається стримувати національно-визвольні рухи «шляхом підкупу чи їх придушення, та переключити зріючі масштабні соціальні невдоволення на штучно вигаданих зовнішніх ворогів».

«Але досвід СРСР свідчить, що така ситуація не може тривати довго. Розпад імперії, побудованої на страху та брехні, що почався на початку 90-х років минулого століття, лише тимчасово призупинився», - вважає він.

«Радянська інтервенція у 80-х стала детонатором для початку розпаду імперії, - зазначив Олександр Турчинов, - а чинна інтервенція Росії стане тим детонатором, який завершить процес розпаду».