Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату27.05.2015, 12:17

Олександр Турчинов: Агресора потрібно не умиротворювати, а зупиняти

В умовах збройної агресії Росії проти України політико-військове співробітництво з НАТО має особливе значення. Про це заявив Секретар РНБО Олександр Турчинов, відкриваючи сьогодні засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи високого рівня.

«Росія своїми діями фактично зруйнувала систему колективної безпеки в Європі, що склалася після закінчення Другої Світової війни. І це створює реальну загрозу не лише для нашої держави», - зазначив Олександр Турчинов.

Разом з тим, Секретар РНБОУ підкреслив, що відновлення дієвої системи колективної безпеки на євроатлантичному просторі - одна з головних задач, яка сьогодні не може бути вирішена без активної участі НАТО.

За його словами, Україна відіграє сьогодні роль форпосту для Європи, "стримуючи поширення реваншистських амбіцій Кремля на Європейському континенті".

Секретар РНБО додав, що у такій ситуації усі спроби умиротворити агресора приречені на поразку та є неефективні. «Агресора потрібно не умиротворювати, а зупиняти», - наголосив він.

"Для України не існує альтернативи європейській та євроатлантичній інтеграції, що знайшло відображення в новій редакції Стратегії національної безпеки і оборони України, яку було схвалено на засіданні Ради національної безпеки і оборони України і підписано Президентом України», - додав він.

«Тому, - наголосив Олександр Турчинов, - за останній рік ми разом змогли не лише поновити рівень співпраці між Україною та Альянсом, а й визначити нові напрями її розвитку, які забезпечуватимуть системні перетворення у секторі безпеки і оборони України у відповідності до стандартів НАТО».

Фото

Відео