Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату26.12.2014, 22:26

Олександр Турчинов: Якщо мирний формат не дасть результату, запровадженню воєнного стану не буде альтернативи

У разі, якщо мирний формат не дасть результату, запровадженню воєнного стану не буде альтернативи. Про це повідомив Секретар Ради національної безпеки і оборони в інтерв'ю «5 каналу».

Олександр Турчинов зазначив, що рішення про запровадження воєнного стану готуватиметься РНБО у тому разі, якщо Росія, як агресор, заблокує мирні ініціативи Президента України та зруйнує формат розв'язання мирним шляхом тієї конфліктної ситуації, яку вона й створила. «У разі, коли мирний формат, переговорний формат не дасть результату, у нас не буде іншої альтернативи як запровадити воєнний стан та вжити інших відповідних дій», - наголосив він.

Секретар РНБО зазначив, що Президент чітко і адекватно оцінює ситуацію, і все робить для того, щоб забезпечити мирний шлях розвитку подій. «Президент є Верховним Головнокомандувачем, він керує усіма збройними силами і він, повірте мені, жодної хвилини не коливатиметься, якщо відчує, що іншого шляху, крім активних військових дій, нема», - підкреслив він.

Олександр Турчинов також висловив переконання, що країну зможе захистити лише сильна, потужна армія, а не міжнародні переговори і санкції. «Нам необхідно зробити одну з найсильніших армій в Європі як мінімум. Тільки з такою армією рахуватиметься агресор і тільки так ми зможемо звільнити нашу країну. Іншого шляху нема», - сказав Секретар РНБО.

Крім того, Олександр Турчинов зазначив, що майже щодня російські терористичні угруповання порушують домовленості щодо припинення вогню, здійснюючи  в день від 15 до 27 обстрілів позицій сил АТО. «У нас нема іншої альтернативи, як перемогти і звільнити від окупантів всю нашу країну - від Донбасу до Криму», - підсумував він.