Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату17.07.2014, 19:02

Президент поставив перед РНБО завдання максимально забезпечити ефективність бойових дій

Президент України Петро Порошенко ставить перед Радою національної безпеки і оборони завдання зробити все для забезпечення максимальної ефективності бойових дій українських Збройних сил.

На початку засідання РНБО, в якому взяв участь Секретар РНБО Андрій Парубій, Президент Петро Порошенко відзначив, що ситуація в зоні АТО залишається напруженою. «Ми маємо прямі та доведені випадки застосування проти України вогню з території Російської Федерації. Є відеодокази, є неспростовні розрахунки, свідчення, супутникові фотознімки, інша доказова база», - повідомив Президент.

За словами Петра Порошенка, є докази застосування з боку Росії систем залпового вогню «Град», зенітних ракет проти наших літаків. «Це переводить конфлікт в абсолютно іншу площину», - підкреслив Глава держави.

Разом з тим, Президент заявив: «Мужність і героїзм українських воїнів, які утримують під вогневим контролем україно-російський кордон, є вражаючою. Ми пишаємося нашими десантниками 79 бригади, нашими мотострілками 72-ї бригади, нашими спецназівцями».

Глава держави окремо відзначив підрозділи Національної гвардії, які рішуче протистояли в бою з противниками, яких ідентифіковано як російських військовослужбовців. «Вони вдалим маневром відійшли на опорний пункт і не лише захистили, зірвав операцію противника по оточенню, але й перейшли в наступ», - сказав Президент.

Петро Порошенко повідомив, що лише за вчорашній день були атаковані 3 українських літака. «Майстерність наших льотчиків дозволила зберегти літаки, ми втратили лише один літак, два - посадили на аеродром, і я прийняв рішення про представлення до державних нагород обох пілотів», - повідомив він.

Президент повідомив, що за його дорученням Генеральний штаб зараз планує передислокацію військ. «Ми змінюємо тактику, яка дозволить нам якісно діяти в умовах безпосереднього залучення збройних сил іноземних держав», - повідомив він.

Глава держави відзначив, що на засіданні РНБО буде проаналізовано можливість і необхідність часткової мобілізації.

Також на засіданні буде заслухано голову державного концерну «Укроборонпром» Романа Романова щодо забезпечення сучасними зразками зброї і техніки Збройних сил України.

За словами Глави держави, Європейський Союз, незважаючи на дуже активну роботу з унеможливлення запровадження санкцій проти Росії за агресію в Україні, спромігся довести свою єдність, свою солідарність з Україною в непрості для нас часи. «І заяви, і дії Європейського союзу були достатньо рішучими», - підкреслив Президент.

Глава держави також відзначив перше рішення Європейського парламенту. «Перша резолюція, яку приймає новий Європарламент, - це резолюція по Україні. В ній окремо чітко наголошується на праві України на самозахист і висловлюється дуже серйозна підтримка всім політичним процесам, які зараз відбуваються в Україні», - сказав Президент, висловивши впевненість, що «дуже чітка взаємодія міжнародних зусиль, наших Збройних сил і силових підрозділів, Уряду, місцевого самоврядування є сьогодні ключовою».

Петро Порошенко окремо відмітив рішення Президента США Барака Обами, «який де-факто перейшов вже на третій рівень санкцій, демонструючи рішучість в зупинці намірів вторгнення на територію України».

«Рішуча воля нашого народу до перемоги обов'язково призведе до перемоги. Відбудеться це завдяки тому, що для кожного громадянина України це буде його боротьба за незалежність, суверенітет, територіальну цілісність. Тоді буде легко долати все - і економічні негаразди, і зовнішню агресію», - наголосив Глава держави.