Ваш браузер є застарілим і не підтримує сучасні веб-стандарти, а так само становить потенційну загрозу вашої безпеки.
Будь ласка, встановіть сучасний браузер

Рада національної безпеки і оборони України

ГоловнаНовиниДіяльність Ради національної безпеки і оборони України та її Апарату27.03.2014, 19:07

Андрій Парубій: Від того, як завершаться події в Україні, залежатиме майбутня безпека світу

Події, які зараз відбуваються в Україні, носять набагато ширший контекст, аніж просто українсько-російська криза. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Парубій під час веб-конференції з заступником Голови Атлантичної ради Деймоном Вілсоном.

За його словами, план Російської Федерації полягав в тому, щоб спровокувати конфлікт, або продемонструвати, що проросійські сили мають повну підтримку в південно-східних регіонах і це стало б підставою для введення російських військ.

«Вони продовжують свою тактику з дестабілізації ситуації в Україні, і на сьогодні їх головне завдання – дестабілізація і недопущення проведення президентських виборів 25 травня. І навколо цього сконцентровані їхні плани», – заявив Андрій Парубій.

Секретар РНБО підкреслив, що метою президента РФ Володимира Путіна було захопити не тільки Крим, а і всю Україну. «За тими даними, якими ми володіємо, можемо стверджувати, що Крим мав бути тільки першим етапом із входження на територію України. Наступним етапом мало бути 8 південно-східних областей України, де планувався ідентичний Криму сценарій захоплення обласних державних адміністрацій, державних установ, проголошення так званих народних губернаторів, а потім звернення до Росії з проханням по допомогу. Цей план Росії мав і має назву «Російська весна», – додав Андрій Парубій.

Крім того, він уточнив, що сьогодні російські війська перебувають не тільки в Криму, а й по всіх кордонах навколо України – на півночі, сході, півдні України. «Майже 100 тисяч військ перебуває на кордонах України різними підрозділами в напрямках Чернігова, Харкова, Донецька. І ці війська перебувають в бойовій готовності вже кілька тижнів», – зазначив Секретар РНБО.

Також Андрій Парубій зазначив, що російська стратегія також була розрахована й на те, що на сході і на півдні України будуть з радістю зустрічати російські війська. «Але я думаю, що для нього було величезною несподіванкою, коли добре підготовлені акції протесту не здобули масової підтримки в східних і південних регіонах», - зауважив він, додавши, що Росія планувала мітинги по 50-100 тисяч осіб. «Але з кожним тижнем кількість протестуючих на сході і на півдні зменшується, до кількохсот чоловік», – сказав Андрій Парубій.

На його думку, ще лишається дуже високий ризик воєнного вторгнення на територію України. «За нашою інформацією, вони задіюють вже і наступний план, який має більш політичну і довготривалу стратегію зі зриву українських виборів. Але ми усвідомлюємо, що кожної ночі, кожної години може відбутись атака на територію материкової України. І ми до цього готуємось», – заявив Андрій Парубій.

«Наша генеральна стратегія зараз – забезпечити порядок на територіальній частині України, не допустити провокацій і підготувати проведення виборів 25 травня», – підкреслив Секретар РНБО.

Андрій Парубій заявив, що ті події, що зараз відбуваються в Україні – це виклик усьому цивілізованому світу, світовій системі безпеки і виклик євроатлантичним цінностям. «І тому ті події, які відбуваються в Україні і від того, як вони завершаться, залежатиме і майбутня конструкція безпеки в цивілізованому світі», – підсумував Секретар РНБО.

 

Фото - з Twitter Андрія Парубія