Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом
з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.
Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює
діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.
Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.
Конституція України. ст. 107.
Розширений пошук
Офiцiйне представництво Президента України
«Телефон довіри» Апарату РНБО України з протидії контрабанді та корупції на митниці
17.04.2019
До уваги журналістів: фейк, - Прес-служба РНБО України

Сьогодні в декількох ЗМІ з'явилася інформація з посиланням на колишнього народного депутата України Дмитра Крючкова, який повідомив, що в 2014 році відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до рішення якої «Секретар РНБО України Олександр Турчинов доручив Мінпаливенерго провести конкурс з визначення компаній з імпорту електроенергії».

Стосовно цього повідомляємо наступне.

4 листопада 2014 року дійсно відбулося засідання РНБО України, рішення якої «Про стан забезпечення енергетичної безпеки держави та невідкладні заходи щодо сталого проведення опалювального сезону 2014/15 року» було введено в дію Указом Президента України від 14 листопада 2014 року.

Водночас наголошуємо, що в рішенні немає доручень Мінпаливенерго проводити будь-які конкурси, оскільки це не є компетенцією РНБО України.   

Окрім цього, на момент проведення цього засідання РНБО України з питань енергетики (4 листопада 2014 р) Олександр Турчинов обіймав посаду Голови Верховної Ради України, а не Секретаря РНБО України, як стверджує пан Крючков, і, відповідно, не міг підписувати ані рішення РНБО України, ані будь-які доручення, що могли випливати з цього рішення. Секретарем РНБО України Олександр Турчинов почав працювати з 15 січня 2015 року після складання депутатського мандату. 

Просимо журналістів виважено ставитися до інформації, яка останнім часом продукується, та ретельно перевіряти і аналізувати її.