Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом
з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.
Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює
діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.
Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.
Конституція України. ст. 107.
Розширений пошук
Офiцiйне представництво Президента України
УКМЦ - партнер РНБО
20.06.2018
Олександр Турчинов: Ми повинні працювати над створенням потужної зброї стримування, яка може ефективно вражати ворога на будь-якій відстані

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов наголошує на необхідності створення для України стратегічної зброї стримування.

«Перед нами стоїть дуже серйозне завдання. Поки Україна не стала членом НАТО, а це не близька перспектива, ми маємо розраховувати виключно на себе. Що може зупинити агресивну ядерну країну від масштабного вторгнення? Тільки сучасна, потужна зброя стримування. Подобається нашим партнерам чи ні, але ми повинні працювати над такою зброєю стратегічного рівня, зброєю, яка може ефективно вражати ворога на будь-якій відстані», - сказав О. Турчинов в ексклюзивному інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

 За його словами, пацифізму, який був наприкінці минулого століття, «вже немає, і, напевно, не буде». «Будапештський меморандум, який давав нам в обмін на ядерне роззброєння гарантії безпеки, не вартий паперу, на якому він був написаний», - підкреслив О.Турчинов.

На його думку, ніхто не має «ні морального, ні юридичного права» не дозволити Україні реалізувати таку ініціативу. «Така моя позиція», - підкреслив Секретар РНБО України.

Повний текст інтерв'ю читайте за посиланням: https://interfax.com.ua/news/interview/513266.html