Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом
з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.
Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює
діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.
Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.
Конституція України. ст. 107.
Розширений пошук
Офiцiйне представництво Президента України
УКМЦ - партнер РНБО
04.03.2016
О.Турчинов: Система безпеки в Європі повинна бути не формальною, а дієвою

Система безпеки в Європі повинна бути не формальною, а дієвою. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов в інтерв'ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна».

Відповідаючи на запитання, чи проводилися із західними партнерами консультації щодо розміщення на території України систем ПРО, О.Турчинов нагадав, що він говорив про можливі консультації з цього питання, коли Росія почала готуватися до розміщення в Криму наступальних засобів, у тому числі тих, що можуть нести ядерні боєголовки.

«Я тоді підкреслив, що це проблема не лише України, - це проблема Європи, всього цивілізованого світу, і тому Україна не може тут одна протистояти цьому дуже небезпечному процесу», - сказав Секретар РНБО України. При цьому він нагадав про Будапештський меморандум, наголосивши, що Україна добровільно відмовилася від свого ядерного арсеналу - одного з найпотужніших в світі.

«Коли на окупованій території планують розміщувати ядерну зброю, - це дуже серйозний виклик. Саме тому я вважаю, що повинна бути не формальною, а дієвою система безпеки в Європі. У тому числі, і надійна система протиракетної оборони, частиною якої повинна стати й Україна», - заявив О.Турчинов.

На переконання Секретаря РНБО України, країни-підписанти Будапештського меморандуму, «звичайно ж, крім агресора-Росії, яка демонстративно відмовилася від взятих на себе зобов'язань», зобов'язані забезпечити захист України від можливих ракетних і авіаційних ударів з боку Російської Федерації.

«Необхідна єдина система протиракетної оборони в Європі, яка захистить як нашу країну, так і всю Європу. Має бути створений непроникний для авіації і ракет, а також нездоланний для сухопутної техніки «Східний вал». Він повинен проходити від Норвегії через Україну і закінчуватися в Туреччині. Назвіть цю систему не ПРО, а, наприклад, ЄСБ (Європейська система безпеки), або тим же «Східним валом», - справа не в назві, а в суті», - заявив О.Турчинов.