Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом
з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.
Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює
діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.
Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.
Конституція України. ст. 107.
Розширений пошук
Офiцiйне представництво Президента України
УКМЦ - партнер РНБО
27.02.2016
Заява прес-служби Ради національної безпеки і оборони України щодо стенограми засідання РНБО України від 28 лютого 2014 року

Щоб уникнути спекуляцій у ЗМІ щодо стенограми засідання РНБО від 28 лютого 2014 року, повідомляємо наступне.

Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони була надана повна копія стенограми засідання РНБО від 28.02.2014 року. Дата штампу на цьому документі відповідає часу зняття копії. Оригінал стенограми, відповідно до вимог, оформлено і прошито з іншими документами того часу та знаходиться в архіві РНБО.

Щодо заяв екс-заступника Генерального прокурора М.Голомші та генерала В.Замани у ЗМІ про те, що крім О.Турчинова вони також підтримали запровадження воєнного стану на засіданні РНБО, повідомляємо наступне. М.Голомша та В.Замана ніколи не були членами РНБО після перемоги Майдану та, відповідно, не представляли прокуратуру і Міністерство оборони на засіданні РНБО 28 лютого 2014 року.

Так, позицію Генеральної прокуратури під час обговорення на засіданні представляв Генеральний прокурор та член РНБО того часу Олег Махніцький.

Генерал В.Замана був призначений уповноваженим ВРУ у справах Міністерства оборони 22 лютого 2014 року та обіймав цю посаду до формування нового Уряду. Його повноваження були припинені 27.02.2014 р. після обрання парламентом в. о. Міністра оборони І.Тенюха.

28 лютого на посаду начальника Генштабу було призначено Генерал-лейтенанта М.Куцина, тому представляти оборонне відомство під час офіційного обговорення питання на засіданні РНБО 28.02.2014 В.Замана не міг, оскільки його представляв І.Тенюх.

Зрозуміло, що М.Голомша і В.Замана також, не будучи членами РНБО, не могли і голосувати за запровадження воєнного стану, за що проголосував один Голова ВРУ О.Турчинов.

Також повідомляємо, що на засідання були запрошені лідери політичних партій, які входили до коаліції. Це було викликано тим, що у разі ухвалення РНБО рішення про запровадження воєнного стану, його негайно повинна була схвалити Верховна Рада України, що було б неможливим без підтримки лідерів провідних парламентських партій більшості.

Указ про рішення РНБО вийшов 1 березня, що відповідає позиціям, зафіксованим в оприлюдненій стенограмі.

Вважаємо, що нинішні спекуляції щодо рішень РНБО пов'язані винятково з бажанням їх ініціаторів отримати політичні дивіденди.