Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом
з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.
Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює
діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.
Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.
Конституція України. ст. 107.
Розширений пошук
Офiцiйне представництво Президента України
УКМЦ - партнер РНБО
04.11.2015
Олександр Турчинов: Україні потрібен потужний ракетний щит

Одна з наших стратегічних задач - відродження ракетного потенціалу України, здатного забезпечити захист її від агресії. Про це сказав Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов у привітанні з нагоди Дня ракетних військ і артилерії.

Він нагадав, що Україна завжди була ракетною державою: «Наші видатні земляки - такі, як Сергій Корольов, Михайло Янгель та інші, заклали фундамент світового ракетобудування». Саме тому, за словами Олександра Турчинова, відродження нашого ракетного потенціалу, «що системно знищувався протягом останніх років», - один із найважливіших пріоритетів, яким опікується РНБО.

«Україна має все для цього: і промислово-технічний потенціал, і наукові розробки, і велику кількість професіоналів високого рівня», - наголосив він.

Секретар РНБО додав, що йдеться як про мирний космос, так і про розвиток військових технологій. «Коли ми говоримо про мирний космос, про міжнародну співпрацю і кооперацію в цьому питанні, то, в першу чергу, це стосується таких напрацювань, як потужні ракетоносії «Зеніт», найсучасніші технології морських, повітряних та наземних стартових ракетних комплексів тощо», - сказав він, додавши, що в умовах агресії РФ надзвичайно важливим напрямом є розвиток військових ракетних технологій.

На думку Олександра Турчинова, вітчизняний військово-промисловий комплекс повинен повністю забезпечити потреби ЗСУ найсучаснішими ракетами, «здатними вражати різні надземні, надводні та повітряні цілі: бронетехніку, літаки, кораблі, фортифікаційні споруди та живу силу ворога, за необхідності завдаючи нищівних ударів на далеких відстанях.

«Тільки потужний і надійний ракетний щит зможе захистити нашу країну від зазіхань агресора», - підсумував Секретар РНБО.