Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом
з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.
Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює
діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.
Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.
Конституція України. ст. 107.
Розширений пошук
Офiцiйне представництво Президента України
УКМЦ - партнер РНБО
10.09.2015
Прес-служба РНБО - Санкції проти РФ почали вводитись з перших днів агресії проти нашої країни

Санкції або обмежувальні заходи стосовно громадян і юридичних осіб РФ почали вводитись в Україні, починаючи з березня 2014 року.

Насамперед, рішенням РНБО Україна припинила будь-яке військово-технічне співробітництво, а також співробітництво в воєнній сфері та сфері безпеки з Російською Федерацією. Кабінетом Міністрів України, Міністерством оборони, СБУ та розвідувальними органами України денонсовані угоди з відповідними структурами РФ та припинено співробітництво у цих сферах.

Зокрема, наша країна припинила обслуговування ракетних комплексів, які є важливою складовою ракетних військ стратегічного призначення РФ, що вироблялись на підприємстві "Південмаш".

Припинено військовий транзит та транзит товарів подвійного призначення як територією, так і повітряним простором України. Майже в 4 рази зменшився товарообіг між нашими країнами відносно 2013 року.

Правоохоронні органи України розпочали ряд кримінальних проваджень проти високопосадовців Росії.

Окрім того, на даний момент на територію України заборонено в'їзд понад 1700 громадянам Росії. В'їзд на територію України з території РФ введено виключно по закордонним паспортам.

2 вересня 2015 року Радою національної безпеки і оборони України підтримана позиція Кабінету Міністрів України та СБУ щодо розширення санкцій проти фізичних та юридичних осіб Російської Федерації та інших країн. Це рішення найближчим часом буде введено у дію Указом Президента України.