Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом
з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.
Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює
діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.
Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.
Конституція України. ст. 107.
Розширений пошук
Офiцiйне представництво Президента України
«Телефон довіри» Апарату РНБО України з протидії контрабанді та корупції на митниці
18.02.2015
РНБО підтримала рішення щодо запрошення до України миротворчої місії ООН

Рада національної безпеки і оборони України підтримала рішення зі звернення до Організації об'єднаних націй та Європейського союзу щодо «розгортання на території України операції з підтримання миру та безпеки». Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов на брифінгу за підсумками засідання РНБО України.

Він зазначив, що таке рішення викликано постійними порушеннями Російською Федерацією та підконтрольними їй військовими підрозділами режиму припинення вогню та відведення важкого озброєння.

«Ми можемо прогнозувати, що те, що відбувається сьогодні, - активізація військових дій, як це було навколо Дебальцевого, те, що зараз відбувається у секторі «М» біля Маріуполя, може мати хронічний характер», - сказав Олександр Турчинов, пояснивши, що саме тому влада вирішила запросити миротворчий контингент ООН.

Секретар РНБО зауважив, що миротворчий контингент має стояти як вздовж лінії зіткнення, так і вздовж неконтрольованої ділянки російсько-українського кордону. За його словами, це дозволить «фіксувати і локалізувати порушення та забезпечить реальні кроки припинення агресії».

Олександр Турчинов зазначив, що Міністерство закордонних справ України підготувало відповідне звернення та висловив сподівання, що рішення РНБО також підтримають депутати Верховної Ради України.

Крім того, Олександр Турчинов зауважив, що на засіданні РНБО було схвалено законопроект про внесення змін до Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

Фотогалерея

Відео