Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом
з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.
Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює
діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.
Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.
Конституція України. ст. 107.
Розширений пошук
Офiцiйне представництво Президента України
«Телефон довіри» Апарату РНБО України з протидії контрабанді та корупції на митниці
25.12.2014
Парламент ухвалив зміни до Закону про РНБО України

Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Раду національної безпеки і оборони України» щодо вдосконалення координації і контролю у сфері національної безпеки і оборони». За відповідне рішення проголосували 253 народні депутати.

Згідно зі змінами, РНБО своїм рішенням, що вводиться в дію указом Президента України, затверджує Регламент своєї роботи, який разом із законом «Про Раду національної безпеки і оборони України» встановлює порядок роботи РНБО.

Закон передбачає координацію і контроль діяльності органів влади у сфері протидії корупції, гарантування громадської безпеки і боротьби із злочинністю.

Законом прописано, що Рада національної безпеки і оборони розробляє та розглядає на своїх засіданнях питання, які відповідно до Конституції та законів України, Стратегії національної безпеки України, Воєнної доктрини України належать до сфери національної безпеки і оборони, та подає пропозиції Президентові України, приймає рішення щодо невідкладних заходів із розв'язання кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України.

Секретар РНБО, згідно зі змінами, організовує роботу Ставки Верховного Головнокомандувача у разі її утворення, вносить на розгляд Ради нацбезпеки і оборони пропозиції щодо проекту держбюджету по статтях, пов'язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони.

Крім того, Секретар РНБО бере участь у розгляді пропозицій щодо кандидатур на посади в органах державної влади, діяльність яких пов'язана з питаннями національної безпеки і оборони України, які призначаються на посаду Президентом або за узгодженням з Главою держави, а також вносить на розгляд Президента України пропозиції щодо призначення і звільнення керівництва військових формувань, правоохоронних органів.

Законом також прописано, що Апарат РНБО України є юридичною особою, положення та структуру якого затверджує Президент України за поданням Секретаря Ради національної безпеки і оборони.