Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом
з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.
Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює
діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.
Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.
Конституція України. ст. 107.
Розширений пошук
Офiцiйне представництво Президента України
«Телефон довіри» Апарату РНБО України з протидії контрабанді та корупції на митниці
20.12.2014
Олександр Турчинов: На 2015 рік заплановано проведення трьох хвиль мобілізації

Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про проведення трьох хвиль мобілізації у 2015 році. Про це повідомив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов на брифінгу, за підсумками засідання РНБО під головуванням Президента України Петра Порошенка.

Олександр Турчинов зазначив, що початок першої хвилі мобілізації заплановано на 20 січня 2015 року тривалістю 90 днів. Дві наступні, за його словами, заплановано орієнтовно з квітня і з червня та їх тривалість складе 60 днів.

«Протягом цих трьох хвиль мобілізації ми повинні повністю забезпечити необхідною кількістю особового складу наші Збройні Сили, Нацгвардію, прикордонні служби тощо», - наголосив Секретар РНБО.

Олександр Турчинов нагадав, що протягом 2014 року відбулося три хвилі мобілізації, під час яких до лав Збройних Сил України було призвано героїв, які протягом року захищали країну. За словами Секретаря РНБО, на сьогодні актуальним є питання щодо їх ротації та звільнення з лав ЗСУ: «Не може бути така ситуація, коли одні й ті самі люди несуть на собі усі тяготи захисту країни, а інша частина країни дивляться про них по телебаченню».

Він також відзначив, що у 2015 році заплановано, що всі, хто не буде мати бажання підписати контракт на продовження служби вже як контрактник, "будуть поетапно звільнятися з лав ЗСУ, Нацгвардії тощо".