Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом
з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.
Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює
діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.
Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.
Конституція України. ст. 107.
Розширений пошук
Офiцiйне представництво Президента України
«Телефон довіри» Апарату РНБО України з протидії контрабанді та корупції на митниці
07.04.2014
Вікторія Сюмар: Росія прагне підірвати владу в Україні і зробити ситуацію некерованою

Росія прагне підірвати владу в Києві, аби ситуація стала абсолютно некерованою і потребувала зовнішнього управління. Про це заявила заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Вікторія Сюмар.

«Які завдання ставить перед собою Росія? Підривання влади в Києві, аби ситуація стала абсолютно некерованою і потребувала зовнішнього управління, без врахування позиції України. Росія прагне створити враження України як failed state», - підкреслила вона.

За словами Вікторії Сюмар, Росія пробує відтворити на Сході сценарій Майдану, і в такий спосіб – порівнюючи сепаратистів з самоорганізованими ідеологічними групами – домогтися зміни влади та проголошення «незалежності», після чого попросити військової допомоги РФ.

Вона додала, що також серед стандартного плану РФ є захоплення адміністративних будівель та об’єктів критичної інфраструктури терористичними сепаратистськими групами, проголошення відокремлення регіонів та приєднання їх до РФ, дестабілізація політичної та економічної ситуації, зрив виборчого процесу.

Інструментом для виконання завдань РФ, за словами Вікторії Сюмар, є спеціально підготовлені сепаратистські групи, які координуються російськими спецслужбами. «Їхні дії, зокрема, використання зброї та проголошення завданням повалення конституційного ладу, де-факто є різновидом тероризму», - додала вона.