Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом
з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.
Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює
діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.
Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.
Конституція України. ст. 107.
Розширений пошук
Офiцiйне представництво Президента України
УКМЦ - партнер РНБО
02.04.2014
Андрій Парубій: 1 і 9 травня ми очікуємо новий етап дестабілізації російською стороною

Сепаратисти та екстремісти можуть 1 і 9 травня спробувати дестабілізувати ситуацію в Україні. Про це під час брифінгу у Верховній Раді заявив Секретар РНБО України Андрій Парубій.

«За оперативними даними нашої розвідки, російські підрозділи, які перебувають на кордоні з Україною, проводять внутрішню ротацію, проводять демонстративні заходи, які мають на меті не тільки елементи військової операції, а й елементи залякування», – повідомив Андрій Парубій. Він додав, що часто такі операції з точки зору військової тактики не мають жодного сенсу, але мають на меті продемонструвати свою присутність і провокувати українських прикордонників і збройні сили, які перебувають в прикордонних районах, на більш активні дії.

«Тому інформація про зменшення або збільшення кількості військ Російською Федерацією швидше лежить в площині ротації підрозділів, а не відведення підрозділів взагалі», – підкреслив Андрій Парубій.

Підтвердженням цього, на думку Секретаря РНБО, є інформація про те, що на відстані 45-50 кілометрів від українсько-російського кордону російською стороною будуються медичні пункти, військові містечка, які можуть свідчити про більш довготривалі плани перебування підрозділів і військ Російської Федерації на кордоні з Україною. «Можемо констатувати, що їхні війська продовжують перебувати в стані бойової готовності, проходять навчання на всіх полігонах, які знаходяться в безпосередній близькості з кордонами України», - заявив Андрій Парубій, додавши, що інформація, яку озвучує президент Росії, щодо того, що частина військ відведені від кордонів з Україною, не відповідає дійсності.

Андрій Парубій також повідомив про те, що внутрішню українську ситуацію вдається стабілізовувати. За його словами, операція з дестабілізації ситуації у 8 областях України, яка проводилась російською стороною, на сьогодні знаходить все менше і менше підтримки в цих областях. «Їхній план, який мав на меті проголошення паралельних органів влади і звернення до керівництва Російської Федерації, на сьогодні є вичерпаним, і кількість учасників мітингів в тих областях кожного дня стає меншим», - підкреслив він.

Водночас, Секретар РНБО зазначив, що за оперативними даними, є інформація, що російська сторона буде змінювати тактику і в найближчий період проводитиме нові провокаційні дії на території південних і східних областей України.

Андрій Парубій повідомив також, що російська сторона планує нові заходи з дестабілізації ситуації в Україні. «Не змігши на рівні обласних рад досягти видимого успіху, активісти проросійських екстремістських груп зараз намагаються проводити роботу з міськими, районними, навіть селищними радами для того, щоб там приймалися рішення щодо необхідності проведення референдуму, приєднання південно-східних регіонів до Росії. Навіть на кінець квітня планується обрання, як паралельного органу влади, президента «Південно-східної республіки» під загальною концепцією, що південний схід хоче до Росії. І тому ми передбачаємо новий етап активної фази», – зазначив він.

«За нашими даними, активна фаза може мати своє найбільше вираження 1 і 9 травня. І власне 9 травня сепаратисти і екстремісти будуть використовувати як дату для дестабілізації ситуації в Україні», – підсумував Андрій Парубій.