Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом
з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.
Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює
діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.
Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.
Конституція України. ст. 107.
Розширений пошук
Офiцiйне представництво Президента України
УКМЦ - партнер РНБО
02.04.2014
Андрій Парубій: Триває передислокація військових з Криму та мобілізація в ЗСУ

«Продовжується передислокація українських збройних сил, прикордонників, підрозділів Національної гвардії з АР Крим на материкову частину України», – заявив під час брифінгу у Верховній Раді Секретар РНБО України Андрій Парубій.

За його словами, на сьогоднішній день передислоковано вже понад 2 тис. військовослужбовців і бійців Національної гвардії. «Водночас, близько 200 осіб Національної гвардії залишені на місці для виконання обов’язків, які пов’язані з охороною тюрем і з нашим дослідним інститутом, який розташований на території АРК», – додав Секретар РНБО.

Також він повідомив, що передислоковано 805 прикордонників, які виведені на материкову частину України і які вже приступили до виконання своїх обов’язків – охорони кордонів на Сході і на південних кордонах України.

Крім того, Андрій Парубій зазначив, що в даний момент з військової техніки, яка перебувала на півострові, виведено 41 танк і 64 автомобілі. «Тривають переговори щодо виведення іншої військової техніки і щодо виведення наших кораблів на українські порти і материкову частину України», – додав він.

Секретар РНБО під час брифінгу повідомив, зокрема, і щодо стану мобілізації в Україні. «На сьогоднішній день вже мобілізовано 19 тисяч військовослужбовців до Збройних Сил України. На 85% виконано план мобілізації. Внутрішні війська, міліція, прикордонні війська – більшість перебуває вже за Перекопом, вони та їх сім’ї вже розміщені по частинах. Військовослужбовці приступили до ведення військової служби на материковій частині України», – зазначив Андрій Парубій.

На завершення Секретар РНБО повідомив, що сьогодні в. о. Президента України Олександр Турчинов оглянув перспективну військову техніку, яка є в Україні. «Сьогодні Україна активізує власне виробництво перспективної військової техніки, яка дасть змогу не тільки швидко провести переоснащення української армії і Національної гвардії, але і забезпечить велику кількість робочих місць, особливо на Сході і на Півдні України, де розташовані наші ключові підприємства військової галузі», – додав Андрій Парубій.