Рада національної безпеки і оборони України є координаційним органом
з питань національної безпеки і оборони при Президентові України.
Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює
діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.
Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України.
Конституція України. ст. 107.
Розширений пошук
Офiцiйне представництво Президента України
УКМЦ - партнер РНБО
27.03.2014
Вікторія Сюмар: Завдяки посиленню інформаційної присутності України за кордоном вплив російської пропаганди стає меншим

Україна нарощує свою інформаційну присутність. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомила Заступник Секретаря РНБОУ Вікторія Сюмар.

За її словами, в Україні дуже важливо доносити правдиву інформацію, зокрема аналізуючи зміст матеріалів російських телеканалів. «Це завдання часто виконують громадські структури, що виникають. Вони виникають і в Росії», - зазначила Вікторія Сюмар.

Заступник Секретаря РНБО додала також, що в Росії саме громадські активісти створили проект «Антипропаганда». «Він на дуже фаховому рівні розробив власну методологію за міжнародними стандартами. Цей проект робить аналіз кожного випуску новин. Найменший відсоток пропаганди за їх аналізом, - 67%, в деяких програмах – 90-94% пропагандистських сюжетів виходить на російському телебаченні. І це достатньо показово», - додала вона.

Відповідаючи на питання щодо інформаційної присутності України в Криму, Вікторія Сюмар підкреслила, що це дуже важливе завдання, поставлене на рівні РНБО, зокрема, щодо подачі потужного радіосигналу і впровадження редакції російською мовою для того, щоб пояснювати позицію Києва в Криму. «У нас є всі можливості для цього. Наразi українське радiомовлення в Криму здiйснює «Українське радiо», яке покриває також частину Росiї. Ми ці потужності будемо нарощувати», - додала вона.

Заступник Секретаря РНБО також спростувала чутки щодо того, що в Україні реальний контроль за ситуацією мають екстремісти та радикали. «Ці розмови мають на меті створити картинку альтернативної реальності. Це альтернативна реальність від кремлівської пропаганди для того, аби показати якусь іншу «коричневу» Україну для росіян і також, на жаль, для українців, які живуть на Сході і Півдні і які дивилися російські телеканали», - зауважила вона.

«Від сьогодні такого загрозливого інформаційного впливу стає менше. Натомість Україна нарощує свою інформаційну присутність, зокрема, завдяки таким громадським альтернативам, як Український кризовий медіа-центр, завдяки мовленню російською мовою, яке почало працювати на закордон, завдяки каналу Перший Ukraine. І ця робота триватиме», - підсумувала Вікторія Сюмар.